Hakkımızda

Hakkımızda
Proje • Danışmanlık • Makine

NORA GRUP

NORA GRUP bünyesinde yer alan şirketimiz, NORA UN A.Ş., NORA YB LOJİSTİK A.Ş., BAHUR TARIM A.Ş. isimli bünyemizdeki diğer şirketlerimizle beraber oluşturduğu yapının toplam enerjisinden istifade ederek, madencilik sektöründe etkin ve aksiyonel tarzda sektörel faaliyetlerini sürdürmektedir.

         Kayseri Pınarbaşı’nda kurulu işletmemizde, açık ocak krom üretimi ve zenginleştirmesi faaliyetimiz, arama safhasından başlayarak, ihracat aşamasına kadar, kendi ekip ve ekipmanlarımız tarafından icra edilmektedir.

         Uluslararası iş makinesi ticaretinin önemli aktörlerinden olan firmamız, pek çok ülkedeki tedarikçileri vasıtasıyla, portföyündeki müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, makine (dozer, loder, ekskavatör ve sondaj makinası) tedariğini ve talep edenin konuşlu bulunduğu ülkeye teslimini organize eden bir ekibi bünyesinde barındırarak, ülke ekonomimize döviz girdisi sağlayan bu faaliyetine de aralıksız devam etmektedir.

       İstihdam ve ihracat gayesine hizmet etmek maksadıyla, yurdumuzun muhtelif bölgelerinde kurşun, çinko, bakır ve barit sahalarımızda çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirmekteyiz. Kimi sahalarımızda rezerv tespit faaliyetleri devam etmekte, kimi sahalarımız ise üretim öncesi bürokratik prosedürlerin tamamlanması sürecindedir. 2023 sonu itibarıyla en az bir sahada daha, üretim ve ihracat aşamasına geçmeyi planlamaktayız.

        Madencilik sektörünün bir aktörü olarak, kullanıcı vasfında ihtiyaç duyduğumuz sondaj ekipmanlarının, yaklaşık 2 yıldan beri ticaretini de yapmaktayız. Rusya menşeili NEOLİT firmasının Türkiye Orta Doğu Avustralya ve Afrika distribütörü unvanıyla, sektörün bu alanında faaliyete başlayan firmamız YHN MADENCİLİK, ilk yılın sonunda yine Rusya menşeili TEKNO ALMAZ firmasının da Türkiye distribütörlüğünü grubumuz bünyesinde bulunan NORA YB A.Ş. firmasına tescil ettirmiştir. Bölgedeki mevcut 3 firmanın 2’sinin yetkili satıcılığını grubumuz bünyesinde toplamış durumdayken, grubumuz yönetim kurulunun  yakın zamanda bölgeye yapmış olduğu ziyarette, mevcut son üretici firma ile de temas edilmiştir. Yapılan bu ziyaret neticesinde TEREK ALMAZ firması ile de protokol imzalanmış ve YHN MADENCİLİK A.Ş. firmasının TEREK ALMAZ firmasından talep edeceği her ürünü kısıtsız ve koşulsuz olarak temin edebilmesi konusu yazılı antlaşmayla kayıt altına alınmıştır.

      Firmamız bu noktada Rusya menşeili 3 üretici firmanın her birinin yetkili satıcısı ünvanıyla, tüm markaları müşterilerine temin edebilecek noktadaki tek aktördür. Daha önemli bir ayrıntı olarak, madenciliğin olmazsa olmazı konumundaki arama faaliyetlerinin en önemli gider kalemlerinden olan sondaj ekipman sarfiyatının, maden firmalarının bilançosundaki etkisini, bizzat deneyimleyerek tecrübe etme imkanına sahip olan firmamız, sektördeki partnerlerinin bu noktada desteklenmesi, bu vesileyle Türk madenciliğinin gelişimine katkı sağlanması vizyonu ile, bu faaliyeti için tahsis ettiği sermaye, personel, depo ve mesaiden ticari kazanç hedefini tali plana almış, “en ekonomik fiyat” politikasıyla paydaşlarına destek olma çizgisini sabit tutmuştur. Grubumuz sahip olduğu finans ve lojistik imkanlarından kaynaklı operasyon gücü ile, adı geçen tüm ürünleri rakipsiz ve emsalsiz fiyatlara mal etmekte ve bu olanağı paydaşlarına yansıtarak, ürünleri kullanıcılara çok cazip fiyatlarla arz etmektedir.

Saygılarımızla…